ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14046359
*
nr 1404 6359
Spegel
Sengustaviansk, med gouacher, 105x54 cm
Kondition: saknar ljusarm
Utrop:
8.000 kr
Såld:
10.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 juni 2021
kl 18:13:44
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/6 17:24:08
1
9.800 kr
21/6 18:06:03
2
7.400 kr
21/6 18:06:04
1
7.600 kr (Budbetjänt)
21/6 18:06:21
2
8.200 kr
21/6 18:06:21
1
8.400 kr (Budbetjänt)
21/6 18:07:34
2
8.600 kr
21/6 18:07:34
1
8.800 kr (Budbetjänt)
21/6 18:08:04
2
9.200 kr
21/6 18:08:04
1
9.400 kr (Budbetjänt)
21/6 18:08:44
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gouacher sengustaviansk spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:45
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
Kondition: saknar ljusarm
Läs om budbetjänten
nr 1404 6359
Spegel
Sengustaviansk, med gouacher, 105x54 cm
Kondition: saknar ljusarm
Utrop: | 8.000 kr |
---|---|
Såld: | 10.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 juni 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/6 17:24:08 | 1 | 9.800 kr |
21/6 18:06:03 | 2 | 7.400 kr |
21/6 18:06:04 | 1 | 7.600 kr (Budbetjänt) |
21/6 18:06:21 | 2 | 8.200 kr |
21/6 18:06:21 | 1 | 8.400 kr (Budbetjänt) |
21/6 18:07:34 | 2 | 8.600 kr |
21/6 18:07:34 | 1 | 8.800 kr (Budbetjänt) |
21/6 18:08:04 | 2 | 9.200 kr |
21/6 18:08:04 | 1 | 9.400 kr (Budbetjänt) |
21/6 18:08:44 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gouacher sengustaviansk spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:45 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58 -
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27